Ünnepségeink, megemlékezéseink:

Megyei komplex tanulmányi verseny

Általános Iskola I.

Tagozatvezető: Szűcs Éva igazgatóhelyettes

A tagozat 13 tanulócsoporttal, 6 napközis csoporttal, 19 tanárral és 2 gyógypedagógiai asszisztenssel működik.

AltiskI

Néhány szóban magunkról:

A tagozaton az első osztályban kéttanéves oktatás folyik. Az első évben azokat a készségeket, képességeket fejlesztjük amelyek a tanuláshoz szükségesek. A fejlesztés mellett lassú ütemű, sok gyakorlási lehetőséget biztosító tanítás folyik. Az első évfolyam második évében a fejlesztések mellett egyre nagyobb hangsúlyt kap az oktatás. A hosszú fejlesztéssel biztosítjuk a tanulóinknak a kudarcmentes tanulást. Az 1-4. évfolyamon az anyanyelvet és a matematikát egy tankönyvcsaládból tanítjuk ezzel is biztosítva az egymásra épülést. Az 5.-8. évfolyamokon szaktanári oktatás-nevelés történik A rajzoktatás szaktanteremben folyik. A tanulók egyéni és csoportos fejlesztése a 8. évfolyam végéig a rehabilitációs órákon történik.
A 8. évfolyam befejezése után tanulóink vagy az iskolában, vagy más szakképző iskolákban folytathatják tanulmányaikat. Spotrendezvényeinkkel nyitottunk a város alapfokú iskolái felé. Mikuláskupát rendeztünk kispályás fociban. Az alsótagozatosok számára integrált sportnapot szerveztünk, ahol a város iskoláinak egy- egy csapata mérhette össze tudását. Gyermekeinket nem hagyjuk nyáron sem programok nélkül. Vándortábort és kézműves tábort szervezünk a település határain kívül.

Tanárok:

Kósikné Ecseki Mária