ovi

60. évforduló

Óvoda fejlesztés /pályázat/

Gyógypedagógiai óvoda

Intézményünkben az első óvodai csoport az 1986/87 tanévben indult. Az évek folyamán a korai fejlesztés beindításával egyre nagyobb igény mutatkozott a sajátos nevelési igényű gyermekek minél előbbi közösségbe kerülésére. Így évről - évre újabb csoportokat indítottunk, mára hosszú évek óta négy csoporttal működik óvodánk.
Jelenleg 33 kisgyermek óvodai nevelését tudjuk ellátni. Közülük 16 gyermek kollégiumi ellátásban is részesül, mivel Dél Pest megyében csak a mi intézményünkben található ilyen speciális óvoda. Az igény még nagyobb lenne, de új csoportok indítására jelenleg nincsenek kondícióink.

A gyerekek foglalkoztatása csoportos és egyéni keretek között történik.
Csoportjaink gyermek létszáma 8- 9 fő.

Munkatársaink:

ovi

Az óvoda vezetője: Pál Györgyi igazgató-helyettes

Óvónők:

Abonyi Istvánné
Balogh Sándorné
Bujákiné Mostarácz Ágnes
Csurgainé Horváth Csilla
Ecserné Bakosi Márta
Földi Árpádné
Hernádiné Hiba Judit
Kovács Rita
Pataki Melinda
Szűcs Andrea
Vasné Kárpáti Katalin

Munkájukat segítik és a gondozási feladatokat végzik a gyógypedagógiai asszisztensek és gyermekfelügyelők:

Litovszky Erzsébet
Pataki Jánosné
Szabó Ildikó
Tukacs Andrea
Vermesné Kis Bettina

Foglalkozási formák:

Az alapfoglalkozási formákat kiegészítjük a következő terápiás módszerekkel: gyógytestnevelés, logopédiai kezelés, augmentatív kommunikáció, konduktív pedagógia és autizmus terápia.

Intézményünkbe a területileg illetékes Tanulási Képességeket Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság komplex   gyógypedagógiai, pszichológiai, orvosi vizsgálata és kijelölő véleménye alapján és a szülők kérésére kerülnek a gyerekek.

Képek az óvoda életéből

Karácsony 2013