felir

lego

Szaladj kolis tappancs!
sport

kezdA Poli-Farbe Kft pályázatán nyert sok-sok festékből sikerült a kollégium folyosóit is dekorálni. A nevelőtanárok a szép tiszta falat Füzesi Zsuzsa rajzaival próbálták még barátságosabbá varázsolni.

Kollégium

Munkatársak:

Férőhelyek száma: 90 fő

Elhelyezés 4 ágyas szobákban

Intézményünk megalakulása óta az iskola mellett kollégium is működik.
A kollégium kilencven tanulásban és értelmileg akadályozott gyermek számára ad otthont.
A diákokról nyolc nevelőtanár gondoskodik, akik munkáját gyógypedagógiai asszisztensek és két ápolónő is segíti.
A gyermekek otthonosan kialakított, ízlésesen dekorált négyfős szobákban kerülnek elhelyezésre.
Kollégiumunk biztosít szállást az évek óta megrendezésre kerülő iskolai sportversenyek és kulturális rendezvények résztvevőinek, valamint helyszíne a nyári iskolai tábornak.
A 2007/2008-as tanévben gyökeresen átalakult a kollégiumi élet. A diákotthon nemcsak kiegészíti az iskolai oktatás folyamatát, felügyeletet biztosít, hanem különböző tevékenységi formákkal aktív elfoglaltságot tesz lehetővé tanulóink számára.
Aktívan részt veszünk az iskolai rendezvényeken, ünnepségeken: Karácsony, Anyák napja, Farsang, Március 15, „Ki mit tud?” szavalóverseny, Losontzi nap, tollaslabda verseny, floor-hockey verseny.
Munkánk anyagi feltételeinek biztosításában nagy segítséget nyújt az Ember-kék Alapítvány.

Feladataink:

Irányított szabadidős tevékenységek:

Kerékpár, tenisz, floor-hockey, tollaslabda, „agytorna”, kézimunka, kézműves, tánc, video szakkör, ismerkedés a település közintézményeivel, séta, kirándulás.

A szabadidő hasznos eltöltésére klubszobák állnak a kollégisták rendelkezésére, ahol lehetőségük nyílik közös játékra, DVD film megtekintésére.

falikepVirtuális séta a kollégiumban Kattints a képre!dekorDekorációk